29. Väggpendyl, Gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-tal

Johan Gladman, verksam 1760-1800. Bronserad. Med dekorer av urnor, krön med dekor av havreklase och ymnighetshorn. Nederdel med kolonner och fleuron. Dekorlagningar, torrsprickor, retuscher. (H.82)

Varunr 137416

27 Oktober 2013

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK 4 800 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

Utrop 6000 SEK

4 800 SEK2013-10-27 11:58
4 700 SEK2013-10-19 16:57
3 000 SEK2013-10-26 21:50
2 400 SEK2013-10-26 18:24
2 200 SEK2013-10-21 18:02
400 SEK2013-10-19 18:45
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms