32. Bordspendyl, Empir, 1800-talets början

Brännförgylld brons. Krönt med romare med vinbägare och druvklase. Urhus och bas med dekor av putto med ymnighetshorn och vinrankor. Förgyllningsslitage, spira med mindre bristning. (H.44,5)

Varunr 134651

27 Oktober 2013

Klubbslag6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 7 800 SEK22 00 SEK23 00 SEK

Utrop 8000-10000 SEK

7 800 SEK2013-10-27 10:53
7 700 SEK2013-10-26 16:10
6 900 SEK2013-10-19 16:57
4 000 SEK2013-10-21 17:59
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms