59. Dalmålning, Dalarna, daterad 1812

Med dekor av man med högaffel och draperier. Med text "Jag heter Gant Knut den som ej låter wäl han pacte sig ut". Vattenfläckar, färgslitage. (88x57)

Varunr 137707

27 Oktober 2013

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK 7 500 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

Utrop 4000-5000 SEK

4 700 SEK2013-10-27 08:42
4 600 SEK2013-10-27 11:58
3 800 SEK2013-10-26 22:55
2 700 SEK2013-10-27 03:14
2 500 SEK2013-10-26 22:20
1 800 SEK2013-10-26 21:52
1 700 SEK2013-10-26 18:54
1 100 SEK2013-10-25 19:56
650 SEK2013-10-21 14:59
550 SEK2013-10-19 19:26
300 SEK2013-10-19 18:36
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms