661. Tobaksdosa i mässing, 1700-tal

Front med graverad dekor av blomslingor och monogram under krona. Baksida med stadsbild. Lockets insida med gravyr "CF.f.1701 HJF.f.1731 GFF.f.1766". Slitage. (L.12)

Varunr 135124

27 Oktober 2013

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 1 500 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK

Utrop 1500 SEK

1 300 SEK2013-10-25 23:59
1 200 SEK2013-10-18 15:09
325 SEK2013-10-25 22:53
275 SEK2013-10-25 13:42
100 SEK Startpris

2013-10-27 Kvalitetsauktion, Söndag den 27 oktober Kl.12.00, Borlänge

Torsdag 15-18.00 Fredag 15-18.00 Lördag 11-15.00 Söndag 10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms