31. Spegel, Stockholmsarbete i Rokoko, 1760-tal

Med Stockholmsstämpel. Monogramsstämplad GM. Krön och avslut med dekor av roccailer och blomsslingor. Två-delat, kvicksilverfollierat glas. Ombronserad, smärre dekorskador, krönet med dekorlagning, glaset något anlupet. (H.104, B.43)

Varunr 138146

6 Oktober 2013

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 8 200 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

7 300 SEK2013-09-25 18:03
7 200 SEK2013-10-06 11:14
3 700 SEK2013-10-04 18:12
2 900 SEK2013-10-04 12:57
2 500 SEK2013-10-03 19:04
100 SEK Startpris

2013-10-06 Stadsauktion, Söndag den 6 oktober Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms