2. Bröllopsbägare i silver, 1786

Gustav Elfström, Sala. Delvis förgylld. Fot med bladdekor. Graverade blomslingor och monogram. Mindre repor. (Höjd 21, vikt 419g.)

Varunr 166371

8 Mars 2015 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 7 600 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK

7 600 SEK2015-03-07 18:03
7 400 SEK2015-03-06 19:53
3 000 SEK2015-03-05 20:16
2 700 SEK2015-03-05 22:25
2 500 SEK2015-03-05 19:14
1 200 SEK2015-03-05 19:12
100 SEK2015-03-05 19:07
100 SEK Startpris

2015-03-08 Månadsauktion, Söndag 8 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms