11. Stekhuv i silver, Ryssland, 1800-tal

Nicholas och Plinke, St.Petersburg. Kontrollstämplad av Dimitry Ilyich Tverskoy 1840. Rund form. Hänkel med pärlbård och bladdekor. Med graverat emblem av örn och monogram. Invändigt graverad No.31. Mindre repor. (Diameter 31, höjd 15, vikt 1600g.)

Varunr 177626

13 September 2015 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 13 000 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

12 500 SEK2015-09-13 12:07
12 000 SEK2015-09-12 22:55
8 600 SEK2015-09-13 07:48
7 800 SEK2015-09-10 22:00
100 SEK Startpris

2015-09-13 Månadsauktion, Söndag 13 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms