7. Dalmålning, allmoge, daterad 1807

Målad av Jufwas Anders Ersson från Ullvi, Leksand. På papper, "Jesu inridande till Jerusalem". Monogramsignerad AES. Kantskador, färgslitage, mindre hål. (120x110)

Varunr 177995

13 September 2015 12:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK 31 000 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK

13 000 SEK2015-09-11 18:14
12 500 SEK2015-09-11 14:41
3 000 SEK2015-09-11 12:06
1 000 SEK2015-09-11 00:12
150 SEK2015-09-10 23:25
100 SEK Startpris

2015-09-13 Månadsauktion, Söndag 13 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms