10. Ljusstake, sengotisk, 1400-talets senare hälft

Brons. För två ljus. Svarvad stomme samt klockformad fot. 3st delar medföljer. Fot med bulor och kantavslag, en ljusarm med lagning. (Höjd 35)

Varunr 240355

10 December 2017 12:00

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK 37 000 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

27 500 SEK2017-12-10 12:02
27 000 SEK2017-12-10 12:00
18 000 SEK2017-12-10 11:02
15 500 SEK2017-12-10 09:32
11 000 SEK2017-12-09 23:54
8 800 SEK2017-12-09 15:44
6 200 SEK2017-12-08 09:31
3 800 SEK2017-12-07 21:53
3 600 SEK2017-12-07 21:48
3 400 SEK2017-12-07 20:32
1 200 SEK2017-12-07 19:24
1 000 SEK2017-12-07 18:31
100 SEK Startpris

2017-12-10 Månadsauktion, Söndag den 10 december Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms