16. Kers Erik Jönsson, Leksand (1812-1852)

Dalmålning. Motiv med kurbits, ryttare till häst och text "Rida fort och göra Resan kort". Äldre lagningar och retuscher. Slitage. (130x135)

Varunr 241283

10 December 2017 12:00

Klubbslag10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 11 500 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

11 500 SEK2017-12-10 11:41
11 000 SEK2017-12-10 08:30
8 000 SEK2017-12-10 11:12
6 000 SEK2017-12-09 22:56
4 600 SEK2017-12-09 08:55
4 200 SEK2017-12-08 21:01
2 300 SEK2017-12-08 10:43
2 100 SEK2017-12-07 21:16
2 000 SEK2017-12-07 22:34
1 000 SEK2017-12-07 19:24
200 SEK2017-12-07 19:38
100 SEK2017-12-07 18:39
100 SEK Startpris

2017-12-10 Månadsauktion, Söndag den 10 december Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms