13. Tekopp med fat, empire, 1800-talets första hälft

Med handmålad landskapsscen och förgyllning. Slitage, fatet med nött förgyllning. (Koppens höjd 10, diameter 10)

Varunr 272131

13 Januari 2019 12:00

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK 1 600 SEK16 00 SEK17 00 SEK

1 200 SEK2019-01-12 13:32
1 100 SEK2019-01-11 16:57
1 000 SEK2019-01-11 10:49
800 SEK2019-01-11 16:07
300 SEK2019-01-11 09:12
250 SEK2019-01-10 22:13
200 SEK2019-01-10 22:49
100 SEK2019-01-10 21:17
100 SEK Startpris

2019-01-13 Månadsauktion, Söndag den 13 januari Kl.12.00, Borlänge

Lördag den kl.11-14.00 Söndag den kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms