14. Tekopp med fat, Dagoty a Paris, Frankrike, empire, 1800-talets första hälft

Med handmålad och förgylld dekor. Ornamenterad hänkel. Fatet med förgyllningsslitage. (Koppens höjd 8,5, diameter 8,5)

Varunr 271888

13 Januari 2019 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 2 400 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

1 500 SEK2019-01-12 22:25
1 500 SEK2019-01-13 08:49
1 300 SEK2019-01-12 21:58
1 100 SEK2019-01-11 16:57
1 000 SEK2019-01-12 13:09
800 SEK2019-01-11 16:07
450 SEK2019-01-11 09:11
350 SEK2019-01-10 22:39
350 SEK2019-01-10 22:49
250 SEK2019-01-10 22:13
100 SEK2019-01-10 21:17
100 SEK Startpris

2019-01-13 Månadsauktion, Söndag den 13 januari Kl.12.00, Borlänge

Lördag den kl.11-14.00 Söndag den kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms