79. Väggur, allmoge, Ångermanland, 1800-talets första hälft

Framtagen originalmålning. Svängd form. Med skuren dekor. Färgslitage, senare krön och urverk, torrsprickor. (Höjd 84)

Varunr 305749

23 Februari 2020 12:00

Klubbslag23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK 4 200 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK

4 200 SEK2020-02-23 11:49
4 000 SEK2020-02-23 11:08
650 SEK2020-02-22 00:58
550 SEK2020-02-21 21:17
450 SEK2020-02-20 19:46
450 SEK2020-02-21 17:12
350 SEK2020-02-21 14:36
250 SEK2020-02-21 07:51
150 SEK2020-02-20 19:47
100 SEK Startpris

2020-02-23 Månadsauktion, Söndag 23 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms