11. Sockerskrin i silver, troligen Ryssland, 1700-tal

Oval form. På fyra ornamenterade fötter. Rikt driven blomdekor. Lock med lagerkrans och porträtt, troligen föreställande Peter I. Med åldermansrankor. Spår av stämplar. (Höjd 13, bredd 17, vikt 515g.)

Varunr 311076

26 April 2020 12:00

Klubbslag1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK 9 200 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

9 200 SEK2020-04-26 04:01
9 000 SEK2020-04-26 09:44
6 800 SEK2020-04-25 16:10
6 400 SEK2020-04-25 13:10
1 000 SEK2020-04-23 19:06
800 SEK2020-04-23 19:02
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms