13. Slaglåsgevär, 17/1800-tal

Betsad träkolv. Varvbygel och kappa i mässing. Stämplad bl.a. FW under krona, 1838, m.m. Räfflad pipa. Bleck med otydlig signatur. Konverterat från flintlås. Kortad, renoverad, kompletterad kolv, slitage. (Längd 82)

Varunr 311159

26 April 2020 12:00

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 2 900 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

2 900 SEK2020-04-26 01:13
2 900 SEK2020-04-26 11:56
2 500 SEK2020-04-25 09:28
2 200 SEK2020-04-25 13:50
1 100 SEK2020-04-24 17:24
200 SEK2020-04-24 16:23
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms