273. Kruthorn 2st, 1700-tal

Ett i horn och mässing, med rikt graverad dekor och färgad dekor, datering 1710 samt en daterad 1780/1781. Slitage, mässingsbeslag med skada, ett med bristning, mindre torrsprickor. (Längd 11,5-13,5)

Varunr 311667

26 April 2020 12:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 2 600 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

1 600 SEK2020-04-26 10:25
1 500 SEK2020-04-24 17:44
650 SEK2020-04-24 20:24
200 SEK2020-04-24 14:52
200 SEK2020-04-24 17:09
100 SEK2020-04-23 19:01
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms