7. Bägare i silver, 1784

Samuel Jean Lundahl, Gävle. Med graverade blomgirlanger och monogram. Stämplad bård. Fot med vridna åsar. Invändigt förgylld. Fot med bulor. (Höjd 21, diameter 15,5, vikt 480g.)

Varunr 310814

26 April 2020 12:00

Klubbslag10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 7 000 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK

7 000 SEK2020-04-26 11:54
6 800 SEK2020-04-26 11:47
5 400 SEK2020-04-26 10:25
4 200 SEK2020-04-25 13:49
2 500 SEK2020-04-25 11:31
2 500 SEK2020-04-25 11:44
2 100 SEK2020-04-24 19:47
1 500 SEK2020-04-23 21:36
1 300 SEK2020-04-23 19:50
1 000 SEK2020-04-23 19:03
100 SEK2020-04-23 18:53
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms