55. Ljusstakar ett par, sengustavianska, omkring år 1800

Stomme i svartmålad trä. Sockel av marmor. Dekor och ljuspipa i mässing. En gäng stämplad "Wedevåg". Stomme med repor och märken, en ljuspipa med lagning, en pipa något kortad. (Höjd ca.20)

Varunr 312528

17 Maj 2020 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 12 500 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

12 500 SEK2020-05-17 11:19
12 000 SEK2020-05-17 11:25
9 200 SEK2020-05-17 10:36
8 400 SEK2020-05-17 09:28
7 400 SEK2020-05-16 17:54
5 200 SEK2020-05-15 22:41
750 SEK2020-05-15 10:59
500 SEK2020-05-15 04:44
400 SEK2020-05-14 21:17
100 SEK Startpris

2020-05-17 Månadsauktion , Söndag 17 maj Kl.12.00, Borlänge

Slagavgift 30 SEK Ink.moms