15. Hjelt Per Persson, Lima Leksand

Dalmålning, biblisk scen med kurbits. Monogramsignerad och daterad 1846. Uppsatt på senare duk. Renoverad, veck, revor, nedre kant kompletterad. (103x123)

Varunr 315315

7 Juni 2020 12:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 21 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

21 000 SEK2020-06-07 10:55
20 500 SEK2020-06-07 11:31
19 500 SEK2020-06-06 12:34
15 000 SEK2020-06-06 13:13
7 200 SEK2020-06-06 10:01
5 000 SEK2020-06-05 07:30
300 SEK2020-06-04 20:46
150 SEK2020-06-04 20:38
100 SEK Startpris

2020-06-07 Månadsauktion , Söndag den 7 juni Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms