252. Taklampa, Hegewald för Glössner, 1930/40-tal

Stomme i mässing. Kupa med rikt slipad dekor av blommor, blad och trollslända. Övre glaskupa i bärnstensfärgat glas. Signerad. (Diameter 47)

Varunr 314078

7 Juni 2020 12:00

Klubbslag1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK 3 200 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

3 200 SEK2020-06-07 11:56
3 000 SEK2020-06-07 11:37
2 000 SEK2020-06-07 10:53
1 300 SEK2020-06-07 01:54
500 SEK2020-06-06 09:53
400 SEK2020-06-05 18:26
300 SEK2020-06-05 03:46
250 SEK2020-06-04 23:52
100 SEK Startpris

2020-06-07 Månadsauktion , Söndag den 7 juni Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms