692. Bordslampa, omkring år 1900

Emaljmålat och förgyllt opalinglas. Fot i delvis förgylld mässing. Med dekor av sphinxar. Omarbetad från fotogen. Metallen med fläckar och små bristningar. (Total höjd 60)

Proveniens: Salnecke slott.

Varunr 315250

7 Juni 2020 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK 600 SEK15 00 SEK16 00 SEK

550 SEK2020-06-05 22:40
550 SEK2020-06-07 12:02
450 SEK2020-06-07 08:13
350 SEK2020-06-05 03:52
100 SEK Startpris

2020-06-07 Månadsauktion , Söndag den 7 juni Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms