18. Sam Uhrdin (1886-1964)

Olja på pannå, interiör med kvinna. Signerad och daterad 1919. (59x49)

Varunr 316443

26 Juli 2020 12:00

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 6 000 SEK23 00 SEK24 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

5 400 SEK2020-07-26 11:59
5 200 SEK2020-07-26 11:57
3 600 SEK2020-07-25 22:12
3 200 SEK2020-07-24 17:09
2 200 SEK2020-07-24 20:20
2 000 SEK2020-07-24 10:27
600 SEK2020-07-24 07:50
500 SEK2020-07-23 21:20
100 SEK2020-07-23 21:10
100 SEK Startpris

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms