2. Spegellampett, gustaviansk, 1700-talets slut

Bronserad och förgylld. Oval form. Krön i form av rosett. Dekorerad med bl.a. pärlbård. Ljusarmar i mässing. Krön med lagningar/skada. Torrsprickor, förgyllningsbortfall. (Höjd 69)

Varunr 316847

26 Juli 2020 12:00

Klubbslag23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK 11 500 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

11 500 SEK2020-07-24 10:24
11 000 SEK2020-07-26 11:33
9 000 SEK2020-07-25 22:30
8 000 SEK2020-07-24 15:22
2 400 SEK2020-07-24 08:47
1 500 SEK2020-07-23 19:39
1 000 SEK2020-07-24 08:17
900 SEK2020-07-24 00:05
800 SEK2020-07-23 20:49
700 SEK2020-07-23 20:29
600 SEK2020-07-23 19:59
100 SEK Startpris

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms