306. Karmstolar ett par, gustaviansk samt gustaviansk stil

En 1700-tal, sannolikt Stockholmsarbete samt en i gustaviansk stil, 1800-tal. Rund ryggbricka, med skuren blomdekor. Kannelerade ben. Sarg med fleuroner. Textil klädsel. Renoverade, slitage, fläckar. (Höjd 93)

Varunr 316789

26 Juli 2020 12:00

Klubbslag10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK 8 000 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

5 600 SEK2020-07-26 12:01
5 400 SEK2020-07-26 11:49
4 600 SEK2020-07-26 11:15
3 000 SEK2020-07-24 15:38
1 000 SEK2020-07-24 07:59
900 SEK2020-07-23 21:14
850 SEK2020-07-23 19:17
150 SEK2020-07-23 21:03
100 SEK Startpris

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms