41. Bordspendyl med kandelabrar, Frankrike, 18/1900-tal

Förgylld metall och porslin. För tre ljus vardera. Urverket märkt Maurel a Bordeaux. Nyckel, klangskål och pendel saknas. (Höjd 28-34)

Varunr 325463

18 Oktober 2020 12:00

Klubbslag23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK 2 400 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

2 400 SEK2020-10-18 10:40
2 300 SEK2020-10-18 02:11
2 100 SEK2020-10-17 23:30
600 SEK2020-10-16 17:53
500 SEK2020-10-16 07:29
250 SEK2020-10-16 12:49
150 SEK2020-10-16 07:30
100 SEK Startpris

2020-10-18 Månadsauktion , Söndag 18 oktober Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms